Z Pyrzyc do Poznania…

W majowy, piątkowy poranek grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach wyruszyła do Poznania, by spędzić w stolicy Wielkopolski ekscytujący dzień. Kolejny dzień z rzędu pogoda dopisywała, podróż minęła przyjemnie i szybko. Pierwszym punktem programu była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Rozpoczęła się ona od wycieczki kolejką parkową, która zawiozła całą grupę w okolicę słoniarni. Tam, podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy wraz z przewodnikami poznawać mieszkańców ZOO. Słonie, niedźwiedzie, tygrysy… na co dzień nie spotykane przez nas egzotyczne zwierzęta. Usłyszeliśmy historię małego niedźwiadka, odnalezionego w górach bez matki, tygrysiej rodziny, która już od pokoleń przebywa w poznańskim ogrodzie. No koniec odwiedziliśmy motylarnię, w której niezliczone ilości tych owadów latają wolno. Był także czas na lody i chwilę relaksu.

Następną atrakcją zaplanowaną na ten dzień była przejażdżka kolejką Maltanką wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Wąskie tory, odkryte wagony,  sygnał dźwiękowy emitowany przez spalinową lokomotywę – wszystkie te elementy stanowią o wyjątkowości tej atrakcji i powodują że to niezapomniane przeżycie.

Wysiedliśmy na stacji Maltanka i ruszyliśmy, tym razem już naszym autokarem, w kierunku Starego Rynku. Tam najpierw udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania, które mieści się w zabytkowej kamienicy przy Rynku. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich. Każdy kto chciał mógł założyć czapkę kucharską i wziąć udział w przygotowaniu tej tradycyjnej dla Poznania potrawy. Dowiedzieliśmy się z czego i w jaki sposób zrobione jest ciasto, co jest głównym składnikiem nadzienia. Mogliśmy też zobaczyć film o historii stolicy Wielkopolski i poznaliśmy kilka wyrazów i wyrażeń w gwarze poznańskiej.

Po zakończeniu spotkania z rogalami udaliśmy się na Rynek, gdzie zaplanowana była gra terenowa. Podzieliliśmy się na 4 grupy i ruszyliśmy eksplorować tereny Rynku. Poszukiwaliśmy charakterystycznych elementów zabudowy, takich jak fontanna Bamberki czy domki budnicze. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i lody, bo bez tych elementów nie może obyć się żadna wycieczka. Dzień minął szybciej niż byśmy chcieli…. To dokąd zaplanujemy następną eskapadę?

 

 

Ciekawe artykuły, zabawne filmy i zdjęcia, najnowsze oferty wyjazdów prosto na Twojego maila. Zapisz się by być dobrze poinformowanym

Imię i Nazwisko
E-mail:*

Zawsze przed podróżą zabiezpiecz siebie i swój bagaż Ubezpiecz się

Polecamy

Dodaj komentarz

Captcha *