Obóz Młodzieżowej Akademii Komunikacji wystartował

Obóz Młodzieżowej Akademii Komunikacji zainicjowany przez 11 Lokalnych Grup Działania wystartował 13 sierpnia w Czaplinku i potrwa do 29 sierpnia a jego finał odbędzie się w Gryżynie. Wśród 11 LGD jest dziesięć z Polski z terenu województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, łódzkiego i jedno z Czech, z okolic Opavy. BP “Błękitne Okna” zajęło się organizacją tego wydarzenia: 129 uczestników w wieku 13 – 16 lat, 16 dni, 3 lokalizacje (Czaplinek w woj. zachodniopomorskim, Pusta Polom w powiecie opawskim w Czechach i Gryżyna w woj. lubuskim) – to nie lada wyzwanie. Obóz odbywa się pod hasłem “nauka przez zabawę” a jego celem jest zapoznanie młodzieży z szeroko pojętym tematem multimediów, by w przyszłości – jeśli zechcą- mogli zasilić szeregi dziennikarzy czy lokalnych liderów w swoich regionach. Tematyka podejmowana podczas warsztatów to telewizja, radio, internet, fotografia i wiele pokrewnych dziedzin.

Za nami część odbywająca się w Czaplinku w Ośrodku Wypoczynkowym “Kusy Dwór”. Tu głównie zajmowaliśmy się telewizją. W roli prowadzących warsztaty telewizyjne wystąpili Lidka Bejuk i Artur Sawicki z TVB 24 Myślibórz oraz Piotr Ćwikliński i Mariusz Rojek z TVK Aura z Pyrzyc. Przez pięć dni odbywały się zajęcia teoretyczne i praktyczne, których efektem są 4 filmy, które zostały przygotowane przez 4 grupy uczestników. Każdy dotyka innej tematyki. Jeden opowiada o wizycie w Zamku Drahim, drugi o Sławogrodzie, trzeci o wyspie Bielawie na jeziorze Drawskim a czwarty to relacja z debat telewizyjnych, jakie przygotowali uczestnicy.

Przy produkcji filmów pracowali wszyscy uczestnicy obozu pod czujnym okiem prowadzących. Każdy miał przydzielone swoje zadanie, do którego się przygotowywał w toku zajęć a następnie je realizował. Część uczestników obozu zajmowała się pracą nad scenariuszami, część uczyła się montażu inni kręcili zdjęcia. Konieczny był też personel pomocniczy i aktorzy. Było to ogromne wyzwanie ale efekty wspaniałe. Szczególnie przygotowanie debat było wymagającym wyzwaniem. Oprócz ekipy technicznej i uczestników debat w przedsięwzięciu brała udział publiczność. Przygotowania rozpoczęły się od wyboru tematu, co samo w sobie było dużym wyzwaniem i wzbudziło nie lada dyskusję. Ostatecznie stanęło na: “Gimnazjum – jesteś za czy przeciw likwidacji” oraz “Wykluczenie społeczne młodzieży zamieszkującej tereny wiejskie”. W tym samym czasie pracowano nad scenariuszem, przeprowadzano próby a ekipa techniczna przygotowywała się do zarejestrowania nagrania. Operatorzy kamer i dźwiękowcy pracowali bez wytchnienia. Nagrano dwie debaty a dyskusje nie miały końca, nawet po ich zakończeniu.

 

Aby osiągnąć cel. jakim było nagranie filmów wszystkie grupy odwiedziły Zamek Drahim, Sławogród oraz Wyspę Bielawę. Wizyty te były także wspaniałą rozrywką i pozwalały poznać bliżej historię i przyrodę regionu jaki odwiedziliśmy.

 

Nie zabrakło także takich rozrywek jak plaża czy spływ kajakami po jeziorze w Czaplinku.

Po 6 dniach cała grupa ruszyła w kierunku Czech, na spotkanie kolejnej przygody. Relację przekażemy Wam już wkrótce.

 

Ciekawe artykuły, zabawne filmy i zdjęcia, najnowsze oferty wyjazdów prosto na Twojego maila. Zapisz się by być dobrze poinformowanym

Imię i Nazwisko
E-mail:*

Zawsze przed podróżą zabiezpiecz siebie i swój bagaż Ubezpiecz się

Polecamy

Dodaj komentarz

Captcha *