Klub Seniora “Złota Strzecha” w Ogrodach Świata

27 maja 2016 o godzinie 7 00 na Rynku w Barlinku rozpoczęła się jednodniowa wycieczka do Berlina zorganizowana przez Klub Seniora “Złota Strzecha”  i biuro podróży “Błękitne Okna”. Tym razem celem nie było centrum stolicy naszych sąsiadów, jak to zazwyczaj bywa…. Tym razem udaliśmy się do dzielnicy Marzhan po wschodniej stronie Berlina by zobaczyć wspaniałe “Ogrody Świata”.

Będąc w okolicy postanowiliśmy zobaczyć starą dzielnicę Marzhan, malutkie osiedle, niczym skansen, wciśnięte między socjalistyczne blokowisko. Być może z powodu betonowego otoczenia, być może dzięki dbałości właścicieli i władz lokalnych – Alt Marzhan to urocza enklawa “starego świata”. Uliczki wybrukowane granitowymi kamieniami, wiatrak z 1720 roku, mini zoo, muzeum miasta i kilka kafejek są atrakcjami oferowanymi turystom, którzy odwiedzają tę część miasta. Nasza grupa zrobiła sobie grupowe zdjęcie i ruszyliśmy w kierunku głównej atrakcji.

Ogrody Świata to teren rekreacyjny pokrywający 21 hektarów oferujący piękne trawniki, masę drzew, krzewów i kwiatów. Spacerując po parku możemy odwiedzić kilka ogrodów tematycznych. Kompleks powstał w 1987 roku z okazji 750 lecia Berlina. Początkowo był to park dla mieszkańców dzielnicy ale po zjednoczeniu Niemiec nastąpił w nim szereg zmian i obecnie jest jednym z większych tego typu kompleksów w Europie. Jako pierwszy ogród tematyczny w 2000 r. powstał Ogród Chiński. Następnie, na przestrzeni lat, utworzono Ogród Japoński, Koreański, Orientalny, Niemiecki, Włoski z labiryntem z cisów oraz Chrześcijański. Ogrody były tworzone przez ogrodników sprowadzonych z poszczególnych krajów w oparciu o rośliny i materiały budowlane danych krajów. W każdym z nich przenosimy się w czasie i przestrzeni do innego świata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ogród Chiński

Na terenie ogrodów rozlokowane są bary, kafejki i sklepiki. Można zakupić nasiona niektórych roślin, zjeść tradycyjne niemieckie, pieczone kiełbaski czy napić się chińskiej herbaty w otoczeniu kwitnących kwiatów. Czegóż chcieć więcej….. 🙂

Po kilku godzinach spędzonych na łonie natury udaliśmy się jeszcze na szybkie zakupy. Każdy przecież pragnął zakupić jakiś słodki drobiazg dla dzieci czy wnuków…. a następnie ruszyliśmy w kierunku Barlinka. Pogoda znów była łaskawa, świeciło słońce, wiał lekki wiaterek czyniąc ten dzień niesamowicie miłym.

Wkrótce znów ruszymy na wspólną wyprawę…. tym razem naszym celem będą Wolin i Międzyzdroje.

 

Więcej zdjęć z wyjazdu w galerii

 

Ciekawe artykuły, zabawne filmy i zdjęcia, najnowsze oferty wyjazdów prosto na Twojego maila. Zapisz się by być dobrze poinformowanym

Imię i Nazwisko
E-mail:*

Zawsze przed podróżą zabiezpiecz siebie i swój bagaż Ubezpiecz się

Polecamy

Dodaj komentarz

Captcha *